Maść niedźwiedzia – pomoc natury w walce z bólem

Maść niedźwiedzia –  pomoc natury w walce z bólem

Maść niedźwiedzia – pomoc natury w walce z bólem

Bóle mięśni i stawów, niezależnie od przyczyny wystąpienia, wcale nie muszą być dokuczliwe. Maść niedźwiedzia, dzięki wyciągom z ziół i swoim niezwykłym właściwościom, pomoże uporać się z dyskomfortem.

Skąd się bierze ból mięśni?

Każdy choć raz musiał się z nim zmierzyć. Ból mięśnito przypadłość, która najczęściej pojawia się po nadmiernym wysiłku fizycznym. Jest efektem przetrenowania, nieodpowiedniej rozgrzewki, niedostosowania ćwiczeń do możliwości ciała lub też klasycznie – jeśli intensywne ćwiczenia poprzedziła długa przerwa.

Zazwyczaj ma charakter skurczowy i pojawia się przy próbach poruszania obolałym mięśniem. Jego przyczyną jest gromadzenie się w tkance mięśniowej kwasu mlekowego – beztlenowego metabolitu przemiany glukozy. Wówczas mówi się o zakwasach.

Ból mięśni często też jest jednym z pierwszych symptomów nadchodzącego przeziębienia. Mogą mu towarzyszyć także inne objawy, takie jak ból stawów, osłabienie, a nawet podwyższona temperatura.

Jeśli ból ma charakter przewlekły i można wykluczyć jego związek z wysiłkiem fizycznym, warto sprawdzić inne przyczyny, ponieważ może być przejawem większych schorzeń. Najważniejsze, to nie przyzwyczajać się do bólu i nie traktować go jako czegoś oczywistego, tylko szukać sposobu, by sobie z nim poradzić.

Jak radzić sobie z bólem mięśni?

Jest wiele metod radzenia sobie z bólem mięśni. Wszystko jest zależne od przyczyny powodującej dyskomfort. Szukając sposobu radzenia sobie z bólem mamy do wyboru środki naturalne lub specjalistyczne, chemiczne preparaty.

Często w pierwszym odruchu sięgamy po środki przeciwzapalne i przeciwbólowe w tabletkach, jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest najlepsze. Ból może mieć różne nasilenie i sięganie po pigułki za każdym razem nie pozostanie obojętne dla organizmu.

Warto zatem korzystać z dobrodziejstw natury, czyli maści, które mogą działać na obolałe miejsce zarówno chłodząco, jak i rozgrzewająco. Takie właściwości posiada między innymi maść niedźwiedzia, która przynosi ulgę w bólach mięśni i stawów.

Maść niedźwiedzia – pomoc natury w walce z bólem stawów i mięśni

Maść niedźwiedzia jest preparatem stworzonym na bazie naturalnych składników, które mogą przynieść ulgę obolałym miejscom. W zależności od rodzaju, może posiadać właściwości rozgrzewające lub chłodzące.

Działanie maści niedźwiedziej polega na podrażnianiu końcówek nerwowych skóry. Powoduje to powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych i zwiększenie bodźców na końcu nerwów, zakłócają impuls bólu rozproszonego, dzięki czemu jest on mniej odczuwalny. Składniki maści niedźwiedziej powodują także rozluźnienie mięśni, przynosząc ulgę i relaks.

Którą maść niedźwiedzią wybrać –  rozgrzewającą czy chłodzącą?

Każda z nich dedykowana jest innemu rodzajowi bólu.

Niedźwiedzia maść chłodząca będzie pomocna po nadmiernym wysiłku fizycznym, jednak bardziej w celu rozluźnienia i ulgi niż łagodzenia bólu. Może przynieść ulgę także przy stłuczeniach, urazach i obrzękach.

Z kolei maść niedźwiedzia rozgrzewająca dedykowana jest osobom zmagającym się bólem różnego pochodzenia, zwłaszcza pochodzenia nerwowo-mięśniowego czy reumatycznego. Zdecydowanie częściej wybór pada właśnie na maść rozgrzewającą, ponieważ zakres jej działania jest szerszy i pozwala uniknąć sięgania po inne specjalistyczne i inwazyjne środki łagodzące ból.

Z czego składa się maść niedźwiedzia i jakie ma właściwości?

Skład maści niedźwiedziej może się różnić w zależności od producenta, jednak warto zwrócić uwagę na substancje, które znane są ze swoich właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych, takie jak:

  • kamforę;
  • lawendę;
  • eukaliptus;
  • wyciąg z papryki;
  • ekstrakt z żywokostu;
  • arnikę;
  • rumianek

Wyciąg z papryki jest źródłem kapsaicyny, związku posiadającego silnie właściwości rozgrzewające i poprawiające ukrwienie, a co za tym idzie – pomagające zredukować ból i odprężyć się.

Wspiera go lawenda, która działa przeciwzapalnie, podobnie, jak  rumianek, który dodatkowo wykazuje właściwości  rozkurczowe, ściągające i antyseptyczne.

Arnika z kolei wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, a żywokost działa regeneracyjnie.

Rozgrzewanie miejsc objętych bólem przynosi znaczną ulgę, pomaga się zrelaksować, rozkurcza i rozluźnia mięśnie. Podczas stosowania maści rozgrzewających możliwe jest zauważenie niewielkich zaczerwienień. To dowód tego, że preparat zaczyna działać – rozszerzają się naczynia krwionośne.

Maść niedźwiedzia idealnie sprawdzi się na bóle mięśni i stawów w chwilach przeciążenia, a także o podłożu reumatologicznym.

Maść niedźwiedzia to naturalny sposób na ból

Stosowanie maści niedźwiedziej jest bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne. W znacznym stopniu zmniejszy dyskomfort spowodowany bólem mięśni i stawów różnego pochodzenia, a ponadto rozluźni ciało i pomoże się zrelaksować.  Bogactwo naturalnych składników – wyciągów z roślin i ziół od wieków znanych ze swoich prozdrowotnych właściwości – daje gwarancję tego, że ciało będzie wspierane w możliwie jak najlepszy sposób. I to bez konieczności korzystania ze sztucznych środków.


Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz